HAKKIMIZDA

Fethiye Ticaret ve Sanayı Odası Hakkımızda;

Skywalk Fethiye projesi dünyanın en ünlü tatil merkezlerinden birisi olan Fethiye’de Fethiye Ticaret ve sanayi Odası’nın önderliğinde 3 Nisan 2017 de ihalesi tamamlanmış Teleferik projesidir. Fethiye turizmine yeni bir ivme katması planlanan proje Fethiyenin Ovacık mevkiinden başlayarak Babadağ’ın zirvesine kadar uzanacaktır. Bunun yanında Skywalk Fethiye Teleferik Projesi bünyesinde teleferik hattının yanı sıra telesiyej hatlarını da barındıracaktır. Bu hatlar 1700-1800 ve 1800- 1900 metre’de hizmet verecektir. Fethiye’ye yeni bir soluk katacak olan Skywalk Fethiye Teleferik projesi sizleri dünyanın en muhteşem plajından alıp yine dünyanın en ünlü yamaç paraşütü merkezlerinden bir tanesi olan Babadağ’ın zirvesine taşıyacak .Skywalk Fethiye Teleferik Projesi yılın 12 ayı boyunca Babadağ’ın karlı zirvelerinden Ölüdeniz’in turkuaz mavisini birlikte yaşama keyfi sunacak. Doğa, yürüyüş ve yaban hayatın gözlem tutkunlarını Babadağ’ın eşsiz manzaralı zirvelerine taşıyacaktır.

Projenin Amacı;

-Teleferik Projesi ile yamaç paraşütü sporunun yoğun olarak yapıldığı Babadağ’a gelecekte turistik yolculuklardan doğan motorlu araç trafiğinin azaltılması,

-Ulaşım altyapısının iyileştirilmesi ve trafik talebinin yüksek kapasiteli ulaşım sistemleri ile yönetilmesi amaçlanmaktadır.

-Alternatif turizmin geliştirilmesi

-Babadağın yaz kış bölge turizmine katkı vermesi

-Babadağ tur güzergahlarına dahil edilerek ziyaretçi sayısı artırılacak ve bölgeye yeni bir turizm ürünü kazandırılacaktır. Kaş, Kalkan,Marmaris,Göcek dahil çevrede geniş bir turizm destinasyonunun önemli bir çekim merkezi olacak.

-Babadağ’ın dünya’da yamaç paraşütü alanınında önemli eğitim merkezlerinden birisi olmasına katkı sağlayacaktır.

-Projenin yılda 1 milyon turist çekmesi planlanmaktadır. Projenin bölgedeki turizm potansiyelini ilk etapta yüzde 30-40 oranında arttırması öngörülmektedir. Skywalk Fethiye Teleferik Projesi , Fethiye’nin birçok rakibinin içinde turizm başkenti olma yolunda ilerlemesi için dev bir adım olacaktır.

-Fethiye ekonomisinin can damarı turizm olduğu düşünüldüğünde sadece turizme değil bölge ekonomisine katkısı çok büyük olacaktır.